Listopad a prosinec 2023

2. 11. Mrkvičky: Naučení pochodových značek a uzly ambulantní a liščí smyčka, dále hry na hřišti

Kolibříci: hrála se hra, která byla domino s mapovými značkami, pak se kreslily mapy a mapové značky. Ještě se procvičily uzly a zahrála se hra na hřišti.

Bludišťáci: hraní Bangu a pak pomoc s hrami Mrkviček a Kolibříků

9. 11. Mrkvičky: Opakování pochodových značek a hry a pak pochod po pochodových značkách, které vytvořili Kolibříci, konec byl u vlakové zastávky v Lobkovicích a pak honem ke klubovně, aby se stíhal konec. Cestou hra Netopýr.

Kolibříci a Bludišťáci: Plánování cesty po pochodových značkách, potom příprava cesty s pochodovými značkami po městě pro Mrkvičky. Bludišťáci hlídali průběh hry a pomáhali.

23.11. Schůzka temného oddílu – všichni dohromady hráli na Maják, pak přeskoč a podlez kužel světla, focení světelných efektů na dlouhou expozici. Schovka v klubovně.

30.11. Pečené Mrkvičky

Mrkvičky pekly cukroví, protože za 14 dnů se konala Lišákova kavárnička. Kolibříci hráli hry a orientovali se pomocí mapy a buzoly.

7. 12. Pečení Kolibříci

Tuto schůzku pekli na Kavárničku tentokrát Kolibříci s pomocí Bludišťáků. Mrkvičky hrály předvánoční hry a vyráběly přáníčka.

14. 12. se věnovali Kolibříci skautským symbolům, slibu a zákonu, pověděli si i něco o odborkách.

Mrkvičky hrály autobus, kreslili poslepu, hrály mrkvičky a pantomimu a povídali si o závodu vlčat a světlušek.

17. 12. se konala Lišákova kavárnička, kde se vybralo 14000 Kč.

21. 12. proběhla společná vánoční schůzka, kde se darovaly fiktivní dárky, které měly být vyjadřovány pantomimou, zpívaly se koledy, jedlo se cukroví a hrály se stolní hry.

10. – 12. 11. Halloween přespání

Děti měly připravené kostýmy, takže hned večer proběhla soutěž masek. Hrálo se pak Just dance, které jsme si moc užili. Dopoledne se hrála hra Latrýna a pak se šlo do Lidlu, kde jsme nakupovali na sbírku potravin. Po polévce se vyřezávaly dýně a vytvářely další halloweenské ozdoby a poté si děti stavěly bunkry z matrací. Večer proběhla bojovka připravená Kolibříky a druhý den se již jen uklízelo.

1. -3. 12. Výprava na Modrou Hvězdu Tanvald

Po vyškrábání se na zasněžený kopec a krátkém blbnutí ve sněhu se šlo do chaty. Ráno a dopoledne se vařila polévka, děti si mezitím hrály venku, stavěly sněhuláka a koulovaly se. Starší připravili vánoční bojovku a po polévce šly dvojice mladších po stezce a řešily různé úkoly. Na místě proběhla velká týmová koulovačka. Večer se pak udělal ohýnek a opékaly se špekáčky. Večer byla pro Kolibříky připravena družinová výzva. Ráno a dopoledne se pak hrály různé hry u stolu uvnitř a uklízelo se. Děti pak šly ven a v průběhu se vařil oběd. Pak se již šlo na vlak a jeli jsme domů. Byla to pěkná výprava.