Září a říjen 2023

7. září se konala první schůzka stávajících členů po táboře, hrály se hry, vzpomínalo se na tábor a proběhlo i hodnocení tábora. Vymýšlela se také celotáborová hra na příští rok.

14. září proběhla společná schůzka, nyní již včetně nováčků, hrály se seznamovací hry.

21. září se šlo na skalky a hrály se společně velké hry, například Dinoši, Pašeráci či Prezident.

5. října byla schůzka již rozdělená, Mrkvičky hrály honičku, kimovka na vybavení na schůzky a říkaly si, co si vzít na výpravu, balily spolu batohu, bojovaly o míče, vázali jednoduché uzly, a svedly boj o kameny.

Kolibříci: Povídání o tom, jak to chodí ve skautu, co se bude dělat, dít a hraní seznamovacích her. Vymýšlení a rozdělování družinových rolí. Souhrn věcí, které se balí na výpravu a hra na historii skautingu

Bludišťáci: Vaření bramborových placek se speciálními surovinami

12. října: Mrkvičky: Hra na babu, nakreslení plánu hřiště a pak probrání, jak se povedl, jestli je tam vše, učení ambulantního uzlu, kreslení zábavné opičí dráhy křídou na dopravním hřišti.

Kolibříci: vysvětlení azimutů a hra v týmech po definovaných azimutech. Pak se tvořila mapa dopravního hřiště a učení se uzlů.

Bludišťáci pekli z náhodných surovin a bylo to tedy vynikající

19. října Mrkvičky: chytání šátku, povídání o listech, proč mění barvu, přesun na hřiště Pastelka a cestou sbírání listů a přírodnin, hra pavouk na provazovém hřišti, pak dělání mandal a visová honička a také kdo se nejdéle něčeho udrží. Pak návrat zpět do klubovny.

Kolibříci: po několika týmech se šlo na skalky (podle mapy) a na konci byla morseovka, kterou měly týmy za úkol vyřešit.

13. – 15. října – Výprava Roztoky

Na výpravě jsme se učili ohně, hráli hry na pěkném hřišti, i stolní hry. Děti si užívaly spoustu prostoru na pěkném zarostlém pozemku. Byli jsme na výletě, bohužel trochu pršelo, ale stejně jsme si zahráli pár her a výlet si moc užili.