Březen a duben 2024

7. 3. se Mrkvičky připravovaly na závod vlčat a světlušek, probíraly mapy, říkaly si o nebezpečích na silnici a v dopravě a hrály hry s padákem.

Kolibříci probírali stezku, odborky, bavili se o dni zamyšlení a Olave a Robertovi Baden-Powell.

14. 3. celý oddíl hrál pár her a pak se vyrábělo z větviček (kočičky), z tvrdnoucí hmoty se vykrajovalo, pak náramky a něco z papíru.

15. – 17. 3. Výprava do Roudnice

Na přestupu v Kralupech se nakoupilo v Penny a pak se pokračovalo do Roudnice. Po vyšlápnutí kopce jsme se navečeřeli a šli si projít večerní Roudnici. Dopoledne jsme vyrazili směr Dobříňský háj, Mrkvičky podle map papírových, Kolibříci podle mobilních. Na místě jsme se kochali nádhernými poli květin a vyrazili jsme zpátky. Poté se vařily těstoviny se špenátovou omáčkou a děti si mezitím hrály venku v trojrozměrném labyrintu a natáčely film. Roveři mezitím schovali husity a pak již šly děti podle map je hledat. K večeři byla poté krupicová kaše a večer byla volná zábava.

Po snídani se hned balilo a uklízelo, vařila se polévka, mezitím se hrála hra po týmech, kdo nejdříve dorazí na rozhlednu. Zpátky pak šly týmy také samy a po zábavě na hřišti jsme si dali polévku a jeli jsme domů.

21. 3. proběhla společná velikonoční schůzka, kde jsme barvili vajíčka různými způsoby a hráli hry.

4. 4. jsme si udělali schůzku s jarním aspektem ve městě, hráli jsme hry na miluji a zakreslovali kytičky do mapy. Část Kolibříků mezitím byla nakoupit na výpravu v Lidlu.

5. – 7. 4. Výprava Úštěk

Po příjezdu a procházce na Luční mlýn, kde je klubovna, se snědla večeře a šlo se na průzkum okolí. Po večerce se Mlok odvezl na výsadek, ze kterého se relativně rychle vrátil. Ráno se vyráželo na výlet, kde se hrály hry a vyřezávaly hůlky na závod vlčat a světlušek. Hrála se legendární tramvaj, tuleni a podobně. Po návratu vařili Kolibříci plnící odborku oběd a později se hrála hra. Večer pak proběhlo opékání špekáčků. Dopoledne dalšího dne proběhl ve městě boj proti křižákům a po obědě se vyráželo na vlak.

11. 4. byla orientační schůzka, kdy dvojice dostaly mapu a měly hledat na skalkách vyvěšené cedulky se slovy a různými tvary.

18. 4. šli Bludišťáci do kavárny a pak do čajovny, ostatní mezitím dělali společnou přípravu na závod vlčat a světlušek.

20. 4. na závodě vlčat a světlušek se naše skupina Mrkviček umístila na krásném pátém místě a družina Mrkváků na sedmém.

25. 4. si celý oddíl v kouzelnické dráze vybojoval své dopisy s pozváními do Bradavic.